Reklam vermek için tıklayın

Köy okulları için bir umut

Dün ‘Yeni Pencere Aç’ projesi adı altında ilk etkinlik gerçekleşti. İlkokul öğrencileri için sergilenen ‘Harrypotter Zarkow’a Karşı’ isimli tiyatro gösterisiyle adım atılan projede elde edilen gelirin ihtiyacı olan köy okullarına bağışlanacağı bilgisi verildi.
Bu haber 2013-11-13 13:08:18 eklenmiş ve 166 kez görüntülenmiştir.

BURAK AKTAŞ

Her gün gelişen Torbalı eğitimde de büyümeye devam ediyor. Özel sektör ve projelerle birlikte ilerleyen Torbalı’nın eğitim seviyesine katkıda bulunmak için en son tasarlanan proje ise ‘Yeni Pencere Aç” projesi oldu. Projeyi tasarlayan Özbey İlkokulu müdür yardımcısı Selami Akdeniz ve projeye dahil olan Özbey İlkokulu Müdürü Nuri Gökgöz, yaptıkları projeyle köy okullarına yardım etmeyi planlıyor.

İLK TİYATRO GÖSTERİSİNİ DÜZENLEDİLER

İlk etkinliğini Anadolu Folklör Araştırma Derneği tiyatro ekibiyle gerçekleştiren Selami Akdeniz, açıklamada bulundu. Akdeniz, “Bugün projemizin ilk etkinliğini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. İki oturum şeklinde gerçekleşen etkinlikten toplanan geliri ihtiyacı olan köy okullarına vereceğiz. Daha birçok etkinlikte bulunmayı düşünüyoruz. Projede ben ve Özbey İlkokulu Müdürümüz Nuri Gökgöz hocamızla birlikte çalışıyoruz ve bu projede başarılı olacağımıza inanıyoruz” dedi.

MİNİK ÖĞRENCİLER GÖSTERİYİ NEŞEYLE İZLEDİ

 

Köy okulu olan Özbey ilkokulu ve merkezde bulunan yedi ilkokul ile toplamda sekiz okuldan gösteriyi seyretmeye 2000 öğrenci katıldı. İzmir Anadolu Folklör Araştırma Derneği tiyatro ekibinin oynadığı, Mehmet Afyoncu yönetmenliğinde ‘Yeni Pencere Aç” projesi adı altında sergilenen gösteride minikler keyifli saatler geçirdi. Gösteri boyunca doyasıya eğlenen minik öğrencilerin kahkahası öğretmenlerine de kahkaha tufanı yaşattı. Projeye katkı sağlayan ve minik öğrencilerin kişisel gelişimine katkıda bulunan ‘Harrypotter Zarkow’a karşı’ isimli gösteri Harrypotter hayranı küçük bir kızın eserde ana karakter olan Harrypotter ile karşılaşması ile başlıyor. Aralarında geçen diyaloglarda Türkiye’nin Coğrafi konumu gibi genel kültür bilgilerini de miniklere aşılayan gösteri başarılı bir şekilde gerçekleşirken Selami Akdeniz projede başarılı olacaklarına inandıklarını söylüyor.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Bugünkü Birinci Sayfamız
Haber Arşiv Arama
- -

Torbalının Sesi Tarafsız Anketi
Torbalının Sesi Gazetesi | Torbalının Sesi TV | TorbalınınSesiTV | TorbalınınSesiGazetesi | Torbalı'nın yerel haber ve televizyonu
© Torbalının Sesi Gazete , TV , Radyo
Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.